Sisustuselemendid

Betoonist lillepotid

Lillade kristallidega betoonist lillepott

Betoonist lillepotid on midagi sellist, mida vist päris iga päev ei näe ja võibolla võib võõraski tunduda. Ma siis räägin teile natuke nendest ????

Betoonist lillepottidel on tegelikult päris mitmeid plusse, mille peale kohe nagu ei tulegi. Esiteks on betoon raske. Kui sul on kodus näiteks kass või väike laps, siis betoonist lillepotti on oluliselt keerulisem ümber ajada, kui tavalist. Samuti ei lähe see ümber, kui taim armastab kasvada rohkem ühele poole kaldu. 

Teiseks on betoon hingav ning imab endasse vett. Teadupärast ei armasta taimed seda, kui vesi jääb potis seisma. See tekitab juuremädanikku, mis tihti lõpeb taime otsa saamisega. Betoonist lillepott imab üleliigse vee endasse ning see vesi aurustub sealt vähehaaval tekitades kõrgemat õhuniiskust taimele, mis on neile alati hea. 

Samas sobib selline lillepott suurepäraselt ka sukulentidele ja kaktustelistele just seetõttu, et hoiab ära liigniiskust.

Kõikide oma toodete puhul olen lähtunud sellest, et kasutatud materjalid oleksid VOC vabad. Kristallid on valmistatud bioepoksiidist, mis on väiksema ökoloogilise jalajäljega ning sobilik ka toiduga kokkupuuteks. Lakid ja immutusvahendid on samuti kõik VOC vabad.

Lillepottide sisemine pind on immutatud vahendiga, mis muudab betooni vee mõjule vastupidavamaks, kuid samas ei vähenda selle imamise ja hingavuse võimet. Välispind on lakitud, et muuta seda vastupidavamaks kriimustustele ning takistada määrdumist. 

Olen omalt poolt pööranud suurt tähelepanu sellele, et toode oleks valmistatud ohututest ja vastupidavatest materjalidest. Ikka selleks, et need pakuksid sulle rõõmu pikka aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga